Київ 24/7

Новини Києва, актуально, оперативно

В Одесі нашестя великих комах: вчений пояснив, що відбувається

Одесити пишуть у соцмережах про нашестя великих комах, яких багато хто сприйняв за небезпечну сарану, але ними виявилися сірі коники. Про це у вівторок, 22 червня, повідомив Телеграф.
Зазначається, що великі комахи були по всіх вулицях, тротуарах та алеях міста. Особливо багато їх зʼявилося у парку Шевченка.
Люди подумали, що це сарана, однак орнітолог Сергій Курочкін наголосив, що це сірі коники, які є хижаками та харчуються дрібними комахами, гусеницями та попелицями, знищуючи дрібних шкідників рослин. Також ці коники є кормовою базою для птахів.
Вчений зазначив, що популяція сірого коника збільшилася через мʼяку зиму та теплу й вологу весну. Якщо на конкретній території коники розмножуються, то виникає так звана макроптерна (довгокрила) форма. Це означає, що комахи відрощують потужні крила та летять на пошуки нових територій.
Зазначається, що під час нічних перельотів коники орієнтуються за зірками та місяцем, проте вони втратили такий напрямок через штучне освітлення Одеси, на яке і полетіли.
Фахівці кажуть, що сірий коник не нападає на людину, проте якщо взяти його в руки, то він, захищаючись, може вщипнути або вкусити своїми щелепами. Однак його укус неотруйний та безпечний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *