На Галіндезі з’явилися перші пінгвінята сезону
На острові Галіндез поблизу української антарктичної станції Академік Вернадський відбулося народження перших пташенят субантарктичних пінгвінів цього сезону. Перше пташеня з’явилося саме перед Днем Антарктиди, а згодом вилупилося ще одне. Це сталося раніше, ніж у минулі роки, коли пташенята зазвичай з’являлися середині грудня. Біологиня Зоя Швидка виявила перші яйця неподалік геокосмічної лабораторії і зафіксувала появу першого пташеняти. Пінгвіни цього року почали облаштовувати гнізда раніше, ніж зазвичай – вже в вересні, що свідчить про швидке поповнення популяції. Пташенята вилуплюються по черзі, вони вкриті пухом, який потім замінюється на пір’я. Батьки доглядають за дітьми, годують їх і захищають від хижаків. Цього сезону на острові спостерігається рекордна кількість пінгвінів – близько 7 тисяч особин. Це свідчить, що пінгвіни почали освоювати нові території через зміни клімату. Рекордно ранній початок шлюбного сезону та народження пташенят є ще одним сигналом про потепління в регіоні.